Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

XIII Forum Nowej Gospodarki

Biznes i gospodarka
24 kwietnia 2018
Jak skutecznie walczyć ze smogiem? Jakie działania podejmuje Małopolska w trosce o czyste powietrze? W jaki sposób wykorzystać potencjał energetyczny naszego kraju? To tylko część zagadnień, które zostaną poruszone podczas XIII Forum Nowej Gospodarki (FNG). Spotkanie, które już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń realizowanych w Małopolsce otworzył m.in. marszałek Jacek Krupa.

Tegoroczna tematyka forum „Czysta energia, czyste powietrze” jest bez wątpienia najbardziej palącym problemem naszej cywilizacji. Wszyscy z pewnością pragniemy żyć w jak najbardziej przyjaznym otoczeniu. Ale jak to zrobić? W Małopolsce zajmujemy się tym problemem od lat. Realizujemy konsekwentną politykę, która zmierza przede wszystkim do poprawy jakości powietrza. Już dziś przynosi ona efekty. Udało nam się stworzyć wspólny front walki ze smogiem. Zaangażowały się w niego organizacje społeczne, przedsiębiorcy, eksperci, samorządy, organy administracji publicznej i co najważniejsze sami Małopolanie

– mówił podczas otwarcia wydarzenia marszałek województwa małopolskiego – Jacek Krupa.

Forum Nowej Gospodarki to ponadregionalna inicjatywa skupiająca się na rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce południowej. Organizowana jest dwa razy w roku – na przemian w Krakowie i w Katowicach. Jest platformą współpracy w trójkącie biznes – nauka – administracja, wspierającej rozwój „nowej gospodarki” w Polsce. FNG to stała debata o tematyce gospodarczej, która służy określeniu skutecznych dróg wspierania najbardziej obiecujących kierunków rozwoju technologicznego kraju w perspektywie nadchodzących dziesięcioleci.

Tematy poprzednich spotkań koncentrowały się m.in. na: ewolucji systemów energetycznych, rozwoju innowacyjnej energetyki i inżynierii biomedycznej, praktycznej realizacji idei inteligentnej specjalizacji na szczeblu regionu, makroregionu i kraju, a także na innowacyjności gospodarki w obszarze energetyki, IT, budownictwa niskoenergetycznego oraz ochrony patentowej programów komputerowych.

Warto dodać, że już od 2011 roku Województwo Małopolskie aktywnie angażuje się we współorganizację forum na szczeblu administracyjnym. Wśród tegorocznych organizatorów są również: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (świat nauki) oraz firma Dagnus sp. z o.o. (otoczenie biznesu).

Galeria zdjęć